info@drukowaniekolobrzeg.pl

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Tanie Drukowanie Kołobrzeg możesz mieć u nas w Kołobrzegu

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do książki w własnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są nadzieję delegowania do lekturze za granicą polskich ludzi jak i obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z pomocy na zainteresowanie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, zatem oni są najczęściej wysyłanymi do lekturze za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Delegowanie jest idealną formą wysłania pracownika do kolejnego świecie w punkcie czasowego wykonywania praktyki w niniejszym regionie. Należy przy tymże mieć, że w wszelkim stanie w jakim człowiek realizuje swoją działalność za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w moc branżach obowiązują wyższe ceny płacy minimalnej np. w dziedzinie budowlanej. Aby oddelegować turysty ze wschodu do książki w Niemczech, niezbędne jest dostanie wizy Vander Elst. Jest wtedy wiza wydawana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji naszych usług w obcym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej podstawie może tymczasowo delegować naszych gości bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na rzecz co liczyło miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał kupić zatrudnienie zdecydowanie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które określają warunki i wskazówki na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą przekazywać naszych gości do książki w ich końcu.

Niemiecka wiza Vander Elst wydawana stanowi w charakterze tymczasowego oferowania usług w Niemczech pracownika, którego do książki w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy zobowiązuje się ze zastosowaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi brać zawartą umowę o rzecz lub prawo z Polskim pracodawcą, w związku spośród tym musi być zabezpieczony i wykonywać minimum od maja u pracodawcy, który pragnie delegować pracownika do książki w Niemczech. Wymaga w związku spośród ostatnim legalnie występować na terenie Polski, mieć zezwolenie na pracę. Konieczny jest materiał emitowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w obrębie ubezpieczenia społecznego i co istotne aby wystąpić po te materiały potrzebne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje koniec w jakim pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych tekstów trwa kilka tygodni oraz w przypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten okres jest również niezbędny aby udowodnić, że działalność w Niemczech nie jest jedynym celem zatrudnienia pracownika także od razu po zatrudnieniu nie zapewne on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony jest na stałe w Polsce natomiast jego działalność za granicą ma cel jedynie tymczasowy oraz w ramach naszej karierze w Polsce został wysyłany do osiągania naszych obowiązków na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zarejestrowaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i składaniu wniosku pobiera od pracodawcy dodatkową stawkę za usługę w wysokości 250 zł netto za jakiegoś pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługę we całych formach i skuteczne kierowanie naszych gości do Roboty w Niemczech. Nasza rada jest kompleksowa – od pewnej oraz bliskiej rekrutacji gości z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Nasza poprzez konsultacje prawne oraz radę w załatwieniu wszystkich potrzebnych w toku delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądu należy dołączyć: dwa wyniki w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i sztuce u pracodawcy, umowa pracodawcy z nazwą z innego państwa UE, zaświadczenie od firmy dającej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w nowych instytucjach w relacje od wielu czynników, które sam mogą wymagać poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu branż.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (także dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy istniejący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik wysyłany do książki w Niemczech podlega przepisom w obrębie płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacje od branży i np. ogólna wartość to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej obecne w relacje od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak i jedne firmy do książki w których goście są delegowani przykładają wielką siłę do oceny czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną grupę wypłaty dla pracownika można wypłacić natomiast w postaci ryczałtu czy diety więc w system niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Polską spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków sztuce oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego został delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w kształcie płynącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a ponadto Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o