info@drukowaniekolobrzeg.pl

Czy warto kupić używaną kserokopiarkę?

Tanie Drukowanie Kołobrzeg

Czy warto kupić używaną kserokopiarkę?

Czy warto kupić używaną kserokopiarkę?

Każda dobrze prosperująca firma wie, że bez odpowiedniego wyposażenia biurowego jej sprawne funkcjonowanie jest praktycznie niemożliwe. Nie wszyscy przedsiębiorcy mogą sobie jednak pozwolić na zakup nowego sprzętu, który potrafi znacząco uszczuplić firmowy portfel. W takiej sytuacji można zdecydować się na urządzenie używane. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie? Od kogo warto kupić używaną kserokopiarkę, a jakich ofert lepiej unikać szerokim łukiem?

Czy nowe znaczy pewne?

Oczywiste jest, że zakup nowej kserokopiarki w firmowym sklepie bądź u autoryzowanego sprzedawcy to przede wszystkim gwarancja od producenta oraz zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych. Decydując się na nowy sprzęt, nie trzeba się obawiać o serwisowanie i naprawę. Ponadto nowoczesne urządzenia skupiają się na zoptymalizowaniu jakości wydruku przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Dzięki temu przedsiębiorca może cieszyć się wysoką jakością drukowanych dokumentów i ilustracji, ponosząc niskie koszty, które zapewnione są dzięki nowoczesnym i tanim tonerom, a także trybom pracy zmniejszającym ich zużycie. Nowe kserokopiarki są dodatkowo bardziej intuicyjne w obsłudze i dają większe możliwości współpracy z innymi urządzeniami (na przykład komputerami). Ich największą wadą jest wysoka cena, przez co nie każda firma może sobie na takie rozwiązanie pozwolić. Dla niektórych sporym problemem jest także szeroka oferta urządzeń. Bez choćby podstawowej wiedzy o kserokopiarkach, wybór odpowiedniego sprzętu może stanowić ogromne wyzwanie zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców.

Pułapki związane z zakupem używanej kserokopiarki

Niestety zakup używanej kserokopiarki wiąże się z kilkoma zagrożeniami. Istnieją właściciele mocno wysłużonych urządzeń, którzy wolą sprzedać je za niewielkie pieniądze niż płacić za ich utylizację. Kupujący otrzymuje wówczas nie dobrze działający sprzęt, a jedynie złom, którego szybko będzie chciał się pozbyć. Pomimo dawanych przez sprzedawcę gwarancji nie ma żadnej pewności, że zakupione urządzenie nie narazi kupującego na ponoszenie dodatkowych kosztów, które prędzej czy później spadają na nabywcę. Zdarza się również, że używane kserokopiarki mają ogromne przebiegi, które przekraczają dopuszczalne przez producenta wartości, wobec czego poddawane są przed sprzedażą pracom regeneracyjnym. Wymienia się w nich wówczas jedynie podstawowe elementy, dzięki czemu przynajmniej na początku nie sprawiają kłopotów nowemu nabywcy.

Zakup używanej kserokopiarki – czy warto?

Jeżeli zakup nowej kserokopiarki jest niemożliwy i firma musi zdecydować się na urządzenie używane, warto zwracać się jedynie do profesjonalnych firm, które zajmują się ich sprzedażą i naprawą. Jest to rozwiązanie dużo pewniejsze niż kupno urządzenia znalezionego w Internecie czy w gazecie od osób prywatnych lub niepewnych handlarzy. Takie profesjonalne firmy posiadają w swojej ofercie jedynie gruntownie sprawdzone sprzęty, które mogą być w dalszym ciągu użytkowane bez ponoszenia ciągłych kosztów związanych z naprawami. Ponadto wszelkie przeprowadzane regeneracje są wykonywane w sposób fachowy i kompleksowy. Niektóre z takich firm udzielają nawet pełnej gwarancji. Wybierając używaną kserokopiarkę od sprawdzonej firmy, otrzymuje się urządzenie, które może posłużyć przez bardzo długi czas i spisywać się równie dobrze, jak sprzęt nowy przy jednoczesnym zaoszczędzeniu sporej ilości pieniędzy. Może to być więc doskonałe rozwiązanie dla firm, które nie mogą lub nie chcą kupować nowej kserokopiarki, o ile wybrany przez nie sprzedawca jest przedsiębiorcą godnym zaufania.

Artykuł powstał dzięki współpracy z firmą ArCan S.C.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o