info@drukowaniekolobrzeg.pl

Doradztwo podatkowe Płoty

Tanie Drukowanie Kołobrzeg możesz mieć u nas w Kołobrzegu

Doradztwo podatkowe Płoty

podatek

Oto inny z części artykułów dotyczących zmian w własnym ustawodawstwie w 2019 roku. Prawnicy winni być ostrożni, gdyż zmiany dotyczą wielu płaszczyzn życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i wiedzy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Moryń

Nowości w rozporządzeniu w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to same z najczęściej używanych walut internetowych. Zajmują się one ogromnym zainteresowaniem. Nie od stycznia 2019 roku przekształciły się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że część kolei jest niekorzystna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niewskazane będzie teraz składanie corocznych informacji w Tytule Skarbowym. Już w głównym roku z obecnego ułatwienia jest skorzystać ponad 4 miliony polaków. Nie więcej czynności będą niski firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli oraz zarządzanie firmy

Zmiany, które złapały się w uchwale o Krajowej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Znacznie łatwiej będzie ustalić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy od drugiego roku są przenieść swój majątek do zupełnie innego państwa, będą wymagały zapłacić podatek o nazwie exit tax. Dla grupy osób będzie on liczył 19%. Dodatkowe koszty poniosą także osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na raty.

Zwrot wpłaconego podatku

Poprawiłyby się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie musiał spełnić kilka innych obowiązków i dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym tematem w niniejszym fakcie może ujawnić się skompletowanie i złożenie dokumentacji, która mieć musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za wykroczenie skarbowe tworzyć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie tworzyła 225 zł. Wzrost kar połączony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary szanuje się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż samochodu będzie prawie opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Trudniej będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą więcej ci przedsiębiorcy, którzy będą chcieli sprzedać samochód lub całą flotę.
Wyższe kwoty ZUS

Składniki ZUS dla osób prowadzących działalność gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o około 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie toż trochę więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Jest wtedy wpływ na morze świadczeń, jakie w roku obecnym będzie trzeba zdać na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Moryń

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o