info@drukowaniekolobrzeg.pl

Poczta kurier Gryfino zamów online

Tanie Drukowanie Kołobrzeg

Poczta kurier Gryfino zamów online

poczta kurier

Z powodu szybkiego rytmu życia i większej popularności zakupów internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Dostępne na rynku usługi przyciągają nas małymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Płoty może być bardzo proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co powinniśmy wiedzieć o wysyłaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie mogą być korzyści z takiego rozwiązania? Oraz jakie pomyłki zdarzają się przy wysyłaniu przesyłek?

Poczta kurier Płoty

Małe paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to te o niewielkich wymiarach. Mimo że przetransportowanie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Oszczędzamy przy okazji czas oraz swoje nerwy, bo czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka kroków, w pierwszej kolejności trzeba złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wytycznymi a następnie poczekać aż Poczta kurier Płoty zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może wziąć naszą przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeżeli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na doręczeniu paczki do celu na czas. Zwyczajowo moment doręczenia paczki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo przesyłek każdego miesiąca warto skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to ograniczyć ilość papierów. Poza tym mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tylu przesyłek z pewnością dostrzeżemy też plusy z odbierania ich przez kuriera w prost z naszego mieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu oraz mogło wymagać od nas wysiłku, szczególnie kiedyprzesyłki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych jest korzystniejsza niż opłata za każdą z paczek oddzielnie. Jeśli potrzebujemy wysyłać znaczące ilości przesyłek powinniśmy skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, jeśli produkt który chcemy nadać zajmuje bardzo dużo przestrzeni i sporo waży? Rozsądnym wyjściem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz ładunku do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od przesłania tradycyjnej paczki. Również musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć paczkę i ułatwić kurierowi odbiór. Z uwagi na gabaryty przesyłki powinniśmy umożliwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca przechowywania pakunku.

Należy pamiętać, że wyliczając wysokość pakunku i masę powinniśmy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zmienić swoją masę pod działaniem wilgotności, dlatego rozsądniej jest nie zbliżać się do granicznej wagi przesyłki. Decydując się na paletę na której nadamy towar, sprawdźmy czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Nadgniła paleta nie może stanowić wystarczającego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą zostać zniszczone. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie nadania przesyłki, możemy mieć problem z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Najczęstsze zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne wskazówki odnośnie wymiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego warto poznać je przed zrobieniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej wielkości. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej folią lub umocowanie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie paczki z delikatną zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Co prawda Poczta kurier Płoty stara się żeby wszystkie przesyłki były transportowane z troską, jednak należy pamiętać, że podczas przewozu nasza paczka może się obracać a nawet zostać zgnieciona przez inne opakowania.

Inną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Płoty odbierając paczkę musi też ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go z wyprzedzeniem, musimy to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym przedłużamy czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. Dlatego należy myśleć nie tylko o nas samych, ale również o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Płoty .

Zobacz również poczta Kurier